Athelstan

Vikings-Athelstan

Canlandıran, George Blagden


Genç Athelstan, manastır rahibidir. Vikingler manastırı bastıklarında onu yabancı ve bilmediği Viking topraklarına götürür. Athelstan, yaşamanı sürdüre bilmek için Vikinglere boyun eğmek zorunda olduğu gibi inancını koruyabilmek içinde büyük mücadele verir.

Gelin Athelstan hakkında gerçek bilgiler edinelim


Athelstan 924′den 927′ye kadar Batı Saksonların Kralı,927′den 939′a kadar da İngiltere kralı oldu.Tarihçilere göre, 927 yılında Athelstan, son Viking krallığı olan York’u fetih ederek İngiltere’nin ilk kralı olmuştur. Athelstan kendine “İngilizlerin Kralı” derdi. Daha sonra İskoç ve Galler krallıklarının kurulmasının ardından 937 yılında ,Brunanburh Savaşı’na girerek İskoç ve Viking güçleri üzerinde zafer elde etti ve kendini kanıtladı. Dedesi ” Büyük Alfred”in başarılarının gölgesinde kalan Athelstan artık kendini herkese kabul ettirmişti. Saltanatı 10. yüzyılda büyük siyasi gelişmelere ön ayak oldu.
Athelstan hiç evlenmedi, Edmund adında bir üvey kardeşi vardı. Athelstan 27 Ekim 939 yılında Gloucester’da öldü. Vikingler kuzeyde toplanmaya devam ettiler ve York’un fethi sadece 954 yılına kadar sürdü.

Dizinin diğer oyuncularına da göz atın!


Travis Fimmel…Ragnar Lothbrok
Katheryn Winnick…Lagertha Lothbrok
Nathan O’Toole…Bjorn Lothbrok
Clive Standen…Rollo
Gustaf Skarsgard…Floki
Gabriel Byrne…Earl Haraldson
Jessalyn Gilsig…Siggy
     
 • 30.04.2013
 • Athelstan ,Vikings 2. Sezon 1. Bölüm full ,Vikings 2. Sezon 1. Bölüm hd ,Vikings 2. Sezon 1. Bölüm izle ,Vikings 2. sezon 1.bölüm ,Vikings 2.sezon

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  YUKARI

  TWITTER

  Tweet
  Yükleniyor