Viking gemisi

konu ayracı
vikings-tekne
TEKNE
Ahşap ve el yapımı olan gemide, gövde güçlü bir düzenek ile tutturulmuştur. Yılan gibi geminin de dalgalar üzerinde süzülmesine inanıldığı için, gemilerdeki şekil ve biçimler yılana benzetilmiştir.
konu ayracı
vikingsizle-kürek KÜREK
Akıntısı olmayan sularda ilerlemek için kürekler kullanılır. Küreklerin girip çıktığı delikler açılıp, kapanabilir. Bu sayede büyük ve dalgalı denizlerde gemiye su dolması önlenir.
konu ayracı
vikings-kalkan
KALKAN
Kürekler gibi kalkanlarını da geminin iki yanına koyarak benzersiz bir görünüm elde etmek isterler.Görünüşün ardında aynı zamanda denizde yapılan savaşlarda karşıdan gelen saldırılarda kalkanlar büyük önem taşır.
konu ayracı
vikings-yelken
YELKEN
Viking gemileri diğer gemilere göre daha büyük yelken taşır. bu yelken büyük okyanuslarda hız için çok işe yarar.Geminin direkleri söküp takılabilen biçimde düzenlenmiştir. Böylelikle eğer bir direk yıkılırsa sokulup başka bir direk takılabilir.
konu ayracı
vikings-ejder-bası
EJDERHA BAŞI
Viking gemilerindeki ejder başı, düşmanlara denizden yaklaştıkça korku salmak için yapılmıştır. Uzaktan gemi sisler içerisinde ejder başı sayesinde bir canavara benzetilebilir.
konu ayracı
     
 • 10.05.2013
 • Ejder başı ,Ejderha başı ,Viking botu ,Viking ejderha başı ,Viking gemisi ,Viking kalkanı ,Viking küreği ,Viking ship ,Viking teknesi ,Viking yelkeni ,Vikings 2. Sezon 1. Bölüm full ,Vikings 2. Sezon 1. Bölüm hd ,Vikings 2. Sezon 1. Bölüm izle ,Vikings 2. sezon 1.bölüm ,Vikings 2. Sezon full ,Vikings 2. Sezon hd ,Vikings 2.sezon izle

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  YUKARI

  TWITTER

  Tweet
  Yükleniyor